16 июля, 2020

Росія звернулася в ООН і вимагає відновити подачу води до окупованого Криму

Росія вимагає від світової спільноти вжити невідкладних заходів для зняття Україною блокування подачі води в анексований Крим. Звернення відправлено на ім’я Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет.

Про це повідомляють російські «РИА Новости» з посиланням на лист ексгенпрокурорки Криму, яка була обрана в нелегітимну Держдуму РФ, Наталії Поклонської.

Колоборантка звернулася в ООН через неподання води в Крим і звинуватила Україну у загрозі життя людям, які мешкають на окупованому Росією півострові.

«Пані Верховний комісар, в XXI столітті в Європі відбувається кричуще та масове порушення фундаментальних прав жителів Криму. Держава – член ООН Україна позбавила мільйони людей базисного і невід’ємного права на питну воду, створюючи реальну загрозу для життя і здоров’я людини, а також екології цієї унікальної частини південно-східної Європи», – йдеться в листі.

Вона заявила, що стоки річки Дніпро мають міжнародний характер, а свій початок беруть з території Росії, де формується основний обсяг води Дніпровського басейну, що надходить в Україну. Більш того, вона заявила, що сам канал, який є основним джерелом питної води для населення Криму, нібито будувався за рахунок коштів і зусиль не України, а всього Радянського Союзу в 50-і роки минулого століття, коли півострів входив до складу РФ.

«Роблячи антигуманні дії, українська влада проводить людиноненависницьку політику і керується почуттями помсти щодо кримчан, які чинили опір державному перевороту в Києві в 2014 році», – заявила вона.

За словами Поклонської, «злочинне перекриття» Україною каналу в 2014 році вже позначилося на стані екосистеми як нижнього Дніпра, так і Криму.

Найбруднiшi полiт техноложi